Lajme

Veseli: Paqe e dashuri midis njëri-tjetrit


Publikuar më:


Sot, me rastin e festës së Fitër Bajramit, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, vizitoi Bashkësinë Islame të Kosovës (BIK).

Kreu i Kuvendit u prit nga kryetari i BIK-ut, myftiu Naim Tërnava dhe drejtues të tjerë të kësaj bashkësie fetare, të cilët i uroi për festën e Bajramit dhe nëpërmjet tyre, të gjithë besimtarët islamë në Kosovë.

“Në këtë ditë të shenjtë për besimtarët islamë, përçoj mesazhin për paqe e dashuri midis njëri-tjetrit dhe respektin e madh për të gjithë ata që sakrifikuan për lirinë e vendit: për heronjtë, dëshmorët, martirët dhe të pagjeturit. Po ashtu, respekt të thellë për ata që agjëruan me bindjen e mesazhit të agjërimit”, theksoi kryeparlamentari Veseli.

Kryetari i Kuvendit theksoi nevojën e solidaritetit më të madh me të gjithë qytetarët në nevojë, duke u ofruar atyre përkujdesje, respekt dhe dashuri. Ai uroi që të kemi sa më pak familje të tilla.

Comments
To Top