Lajme

Veseli e ripërsërit: Asociacioni dhe Demarkacioni do të kalojnë


Publikuar më:


Kadri Veseli

Ndërsa  për deklaratën e Albin Kurtit  ku ky i fundit tha se më 1 shtator është shmangur lufta, Veseli ka vlerësuar  se lufta në Kosovë ka përfunduar në vitin 1999 dhe “nëse dikujt i ka mbet merak që nuk ka mundur  ta tregojë veten në atë kohë le ta harron luftën”, ka shtuar ai, raporton lajmi.net

Sa i përket Listës Serbe, ai ka pohuar se zhvillon takime me të gjithë duke përfshirë edhe ata por ka thënë se le të harron dikush që mund të bëjë pazare nëpër zyre duke thënë se nuk ka pasur kushte nga Lista Serbe.

Ai ka ritheksuar se dy marrëveshjet, ajo e  Asociacionit dhe Demarkacionit do të kalojnë./Lajmi.net

Comments
To Top