Lajme

Veljanovski: Parlamenti shpërndahet më 7 prill


Publikuar më:


veljanovksi

Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski ka thënë se Parlamenti do të shpërndahet më 7 prill dhe se zgjedhjet do të mbahen më 5 qershor.

“Më 7 prill do të shpërndahet Parlamenti, dmth më 6 prill deri në mbrëmje mund të punohet deri në mesnatë në pajtueshmëri me vendimin për ndryshimin e vendimit për shpërndarjen e Parlamentit. Edhe dy ditë janë intensive, pra edhe dy ditë mundet që Parlamenti të sjell ligje, duke përfshirë edhe zgjedhjen e ministrave dhe zv/ministrave”, ka thënë ai në një intervistë për televizionin “Nova”, transmeton Klan Kosova.

Comments
To Top