Ferizaj

Vdes djali i Heroit të Kombit Hysen Tërpeza


Publikuar më:


Është ndarë nga jeta sot djali i vetëm i Heroit të Kombit Hysen Tërpeza, Sahit Tërpeza.

Sahit Tërpeza lindi më 12.05.1943, në Tërpezë të Vitisë, si fëmijë 1 vjeqar e përjetoi internimin dhe burgun famëkeq titist serbo jugosllav.

Ai gjatë gjithë jetës u persekutua nga regjimi komunist serb.

Vdiq sot në Tërpezë të Vitisë.

Varrimi bëhet po sot nga Garda e Forcës së SIgurisë së Kosovës ora 16:00 në Tërpezë.

To Top