Lajme

Vazhdojnë kërkimet për viktimat nga rrëzimi i avionit rus


Publikuar më:


Rreth 3,000 njerëz, përfshirë 200 zhytës, anije, avionë dhe helikopterë, janë të përfshirë në operacionin pranë qytetit Soçi.

Deri më tash, janë gjetur vetëm 11 trupa nga tragjedia e së dielës.

Aeroplani me ushtarë, muzikantë të ushtrisë dhe gazetarë në bord, ka qenë duke udhëtuar për në Siri. Fluturimi është nisur nga Moska.

Autoritetet e kanë përjashtuar terrorizmin si shkak për fatkeqësinë.

.

Comments
To Top