Ferizaj

Varroset plaku që pësoi dje në aksident trafiku , familjarët falin gjakun


Publikuar më:


Këtë të premte në orët e pasdites  është varrosur plaku 88 vjeçar (Hamit Sejdiu) nga fshati Gaçkë i cili dje pësoi në një aksident trafiku në Ferizaj.

Me iniciativën e KBI-së në Ferizaj dhe Ardian Sejdiut, kryetar i PD-së  në Ferizaj,  familjarët e të ndjerit Hamit Sejdiu i kanë falë gjakun  vozitësit të kamionit  Ajet Lalinovci nga fshati Prelez i Ferizajt.

Me këtë rast familjar të vozitësit kanë marrë pjesë edhe në ceremoninë e varrimit .

Vozitësi i kamionit nga i cili ditën e djeshme pësoi  plaku 88 vjeçar me vendim të prokurorisë ende  gjendet në mbajtje.

Comments
To Top