Lajme

Varrosen dy vëllezërit nga Gjilani që vdiqën pas tërmetit në Shqipëri


Publikuar më:


Shumë njerëz nga anembanë Kosova janë bërë bashkë sot për t’i dhënë lamtumirën e fundit dy vëllezërve nga Livoçi i Gjilanit që humbën jetën si pasojë e tërmetit që goditi Shqipërinë.

Shemsi dhe Isa Abazi vdiqën nën rrënojat e Hotel Tropikal pas rrënimit që përjetoi objekti.

Varrim i i dy vëllezërve po bëhet tek varrezat në Livoç e padyshim dhimbja për familjarët, miqtë dhe gjithë shqiptarët është mjaftë e madhe për gjithë këtë tragjedi që mori shumë jetë, lëndoi shumë njerëz, e dëmtoi dy qytete.

To Top