Sport

UEFA e FIFA sot në Kosovë para pranimit


Publikuar më:


fifa-735x400

Zyrtarë të lartë të dy organizatave më të mëdha botërore të futbollit UEFA dhe FIFA, do jenë sot në Kosovë për të parë nga afër se deri ku ka mbërritur Kosova.

Zyrtarët e këtyre dy organizatave do të kenë takim me krerët e Federatës së Futbollit të Kosovës.

Po ashtu takimi do zhvillohen edhe me kryeministrin Isa Mustafa dhe me ministrin e Sportit Kujtim Shala, e më vonë zyrtarë të njëjtë do të takohen edhe me presidentin e vendit Hashim Thaçi.

Delegacioni i UEFA-s dhe FIFA-s do bëjë vizitë edhe në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë dhe stadiumin e Prishtinës.

Comments
To Top