Lajme

U prezantua si zyrtar, qytetarëve iu mori 26 mijë euro


Publikuar më:


Është arrestuar një burrë në Prishtinë, i cili ka mashtruar qytetarët në disa raste duke u paraqitur si person zyrtar, duke iu marr një shumë parash prej 26 mijë euro, bën të ditur Policia e Kosovës.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull (shqiptar) nën dyshimin se i njëjti ishte recidivist i disa rasteve (mashtrim) duke u marrë një shumë parash prej 26000€ disa qytetarëve si dhe duke u prezantuar si person-zyrtar. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thotë Policia e Kosovës.

Comments
To Top