Lajme

Trump fton ambasadorët e “Obamës” të dorëhiqen. A do të largohet edhe Delawie?


Publikuar më:


Greg Delawie / 1 korrik 2016

Këtë e ka bërë të ditur gazeta “New York Times” duke u thirrur në diplomatët amerikanë, transmeton lajmi.net.

Ky plan, sipas gazetës, paraqet precedent në praktikën shumë dekadeshe sipas të cilës ambasadorët të cilët janë emëruar nga presidenti në largim mund të qëndrojnë në atë funksion derisa Kongresi të vendos ndryshe.

Pas këtij vendimi, ndoshta pritet largimi i ambasadorit amerikan në Kosovë, Greg Delawie dhe ardhja e ambasadorit të “Trumpit” në vendin tonë. /Lajmi.net/

.

Comments
To Top