Lajme

Tribunali i Hagës kërkon burgim të përjetshëm për Ratko Mlladiqin


Publikuar më:


Ratko Mlladiq

Prokuroria e Tribunalit të Hagës kërkon dënim me burg të përjetshëm për ish komandantin e Ushtrisë sË Republikës Serbe, Ratko Mlladiq, raporton Reuters.

Mlladiq akuzohet për gjenocid, pushkatim, vrasje, deportim, etj., si dhe për krime kundër njerëzimit, transmeton lajmi.net.

Së shpejti me gjerësisht…

.

Comments
To Top