Lajme

Tre të arrestuar për rrahjen e biznesmenit libanez në Shqipëri


Publikuar më:


Policia shqiptare

Ata janë nga Shijaku dhe u arrestuan po në atë zonë. Mësohet se të arrestuarit janë shtetasit me inicialet A.B, B.B e R.M.

Policia shqiptare, pritet të japë të dhëna mbi motivin e dhunës që ata ushtruan të shtunën ndaj biznesmenit.

Ata improvizuan një aksident me makinën e biznesmenit dhe më pas e nxorrën nga makina dhe e goditën me sende të forta. Fadi Mitri tha në polici se ata i kërkuan të ikte nga Shqipëria dhe të ndërpriste punimet në Gjirin e Lalsit.

Në këtë kompania e tij do të investojë afro 180 milionë euro për ndërtimin e një fshati turistik, shkruan Lapsi.

Comments
To Top