Ferizaj

Tre persona e rrahin një tjetër në Ferizaj, ia marri edhe 378 euro


Publikuar më:


Një burrë nga Ferizaj ka raportuar se tre të dyshuar e kanë futur në veturë dhe të njëjtin e kanë dërguar në një vend të panjohur, ku edhe e kanë rrahur.

Sipas njoftimit të Policisë, të dyshuarit ia kanë marrë vik.timës edhe një shumë parash prej 327 euro e pastaj e kanë liruar.

Nga PK-ja kanë bërë të ditur se vik.tima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa nuk raportohet për të arrestuar.

“Rr. Vëllezërit Gërvalla, Ferizaj 20.09.2022 – 11:40. Me 21.09.2022 vik.tima mashkull kosovar ka raportuar se tre të dyshuar meshkuj kosovarë e kanë futur në veturë dhe dërguar në një vend të panjohur dhe e kanë rrahur, ku më pas i kanë marr një shumë parash prej 327 € dhe pastaj e kanë liruar. Vik.tima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa nuk raportohet për të arrestuar, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë.

To Top