Sport

Transferimet më të këqija të bëra në afatin kalimtar të janarit


Publikuar më:


Këtë më së miri e di skuadra e Chelsea, që në janarin e vitit 2011 për 60 milionë euro kishte transferuar Fernando Torresin nga Liverpooli.

Mirë nuk kaluan as këta të fundit, që po në të njëjtin vit për 40 milionë euro transferuan Andy Carrolin nga Newcastel.

DailyMail ka bërë një listë me 10 transferimet e dështuara të janarit që kanë bërë skuadrat e Premierlgiës, përcjell lajmi.net.

Këtë listë mund ta shikoni në pjesën e mëposhtme:

Kim Kallstrom, janar 2014, i huazuar nga Spartaku i Moskës te Arsenali

Jean Alian Boumsong, janar 2005, nga Rangers te Newcastel

Michael Ricketts, janar 2003, nga Boltoni te Middlesbrough

Juan Cuadrado, shkurt 2015, nga Fiorentina te Chelsea

Afonso Alves, janar 2003, nga Heerenven te Middlesbrough

Christopher Samba, janar 2003, nga Anzhi te QPR

Kostal Mitrolgou, janar 2014, nga Olympiacosi te Fulham

Savio Nsereko, janar 2009, nga Brescia te West Ham

Fernando Torres, janar 2011, nga Liverpool te Chelsea

Andy Caroll, janar 2011, nga Newcastel te Liverpool

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top