Ferizaj

Tovërlani: Barazimi i madh, Prishtina ka potencial të jetë dhjetë pikë para të tjerëve


Publikuar më:


Ferizaj ka marrë një pikë ndaj Prishtinës, në xhiron e 16 të Ipko Superligës së Kosovës.

Për trajnerin Afrim Tovërlani ky është rezultat pozitiv, duke mos harruar ta thumbojë ish-skuadrën e tij.
“Një pikë shumë e vlefshme. Prishtina me potencialin që ka është dashur të shkëputet me më shumë se dhjetë pikë”.

“Prandaj edhe nuk kemi mundur ta hapim lojën. Luajtëm një pjesë të parë të kujdesshme, kurse në atë të dytë tentuam të mbrohemi më shumë dhe të bëjmë diçka përmes kundërsulmeve, por nuk i gjetëm golat”.
“Luajtëm një pjesë të parë të kujdesshme, kurse në atë të dytë tentuam të mbrohemi më shumë dhe të bëjmë diçka përmes kundërsulmeve”, ka thënë Tovërlani për SuperSport pas ndeshjes.

Ferizaj me këtë barazim mbetet ende në zonën ku dërgon në Ligës së Parë me 15 pikë.

Në anën tjetër Prishtina është lider me 37 pikë

To Top