Lajme

Torturat ndaj ushtarëve “tradhtarë”, të lidhur dhe të rrahur (Foto)


Publikuar më:


Të lidhur me duar pas shpine, gjysmë të zhveshur dhe nën torturë. Është kjo gjendja e ushtarëve turq të arrestuar nën akuzën e përfshirjes dhe organizimit të grushtit të shtetit.

Fotot janë publikuar në mbarë mediat ndërkombëtare, në të cilat ushtarët shfaqen teksa mbahen të mbyllur në palestra dhe salla të mëdha, teksa mbikëqyren rreptësisht nga njerëzit e besuar të regjimit aktual turk, të cilët i godasin me kamzhik në kurriz.

Mbarë qeveritë e Perëndimit i kanë bërë thirrje Ankarasë zyrtare që të ketë kujdes në respektimin e të drejtave të njeriut.

Ndërsa kancelarja Angela Merkel ka paralajmëruar Turqinë se në BE nuk kanë vend ata që zbatojnë dënimin me vdekje./ Top Channel

1468855524_tort2

1468855545_tort3

1468856034_tort4

1468856058_tort5

1468856079_tort6

1468856282_tort7

1468856304_tort8

1468856323_tort9

1468856349_tort10

1468856374_tort11

1468856392_tort12

Comments
To Top