Sport

Top portierët e vitit 2016


Publikuar më:


Oblak lë pas Gianluigi Buffon me 22 ndeshje, dhe Manuel Neuerin me 21 ndeshje.

Listën me 10 portierët që e kanë mbajtur portën e paprekur më së shumti ndeshje gjatë vitit 2016, mund ta shikoni në pjesën e mëposhtme.

Anthyoni Lopes (Lyon), 15 ndeshje

Danijel Subasic (Monako), 16 ndeshje

Yoan Cardiale (Nice), 16 ndeshje

Kasper Schmeichel (Leicester City), 17 ndeshje

Stephane Ruffier (St.Etienne), 17 ndeshje

Sergio Rico (Sevilla) 17 ndeshje

Iker Casillas (Porto), 18 ndeshje

Manuel Neuer (Bayern Munich), 21 ndeshje

Gianluigi Buffon (Juventus), 22 ndeshje

Jan Oblas (Atletico Madrid), 29 ndeshje

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top