Sport

Top 10 përforcimet më të shtrenjta në futboll të bëra në vitin 2016


Publikuar më:


Gjatë tij, u realizua transferimi më i shtrenjtë në histori të futbollit. Por, përveç tij pati edhe blerje të tjera të mëdha.

10. Joao Mario nga Sporting në Inter për 40 milionë euro.

9. Shkodran Mustafi nga Valencia në Arsenal për 41 milionë euro.

8. Sadio Mane nga Southampton në Liverpool për 41.20 milionë euro.

7. Henrikh Mkhitaryan nga BorussiaDortmund në Manchester United për 42 milionë euro.

6. Granit Xhaka nga BorussiaMonchengladbach në Arsenal për 45 milionë euro.

5. Leroy Sane nga Schalke 04 në Manchester City për 50 milionë euro.

4. John Stones nga Everton në Manchester City për 55.60 milionë euro.

3. Hulk nga Zenit StPetersburg në Shanghai SIPG për 55.80 milionë euro.

2. Gonzalo Higuain nga Napoli në Juventus për 90 milionë euro.

1.  Paul Pogba nga Juventus në Manchester United për 105 milionë euro.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top