Sport

Thesar Ismajli nga FC Ferizaj transferohet në KF “Llapi”


Publikuar më:


Klubi Futbollistik “Llapi” vazhdon të mbledh në gjirin e saj futbollistë të talentuar gjithandej Kosovës. Llapjanët kanë arritur së fundmi marrëveshje pesë vjeçare me futbollistin Thesar Ismajli, i cili vjen nga radhët e FC Ferizaj.

Ismajli është prezantuar me fanellën e klubit llapjan dhe do të jetë pjesë e ekipit të parë, ndërsa ka të drejtë të paraqitet edhe për skuadrën U19.

Ai luan në pozitën e mbrojtësit të krahut të majtë në edicionin e fundit u paraqit për skuadrën U19 të Ferizajt.

Thesari ka qenë pjesë e Përfaqësueses së Kosovës U19.

Ismajli është përforcimi numër 14-të për skuadrën e Llapit në afatin kalimtar të janarit.

To Top