Lajme

Thaçi: Kosova, burim i paqes dhe stabilitetit


Publikuar më:


Përmes një postimi në Facebook, Thaçi ka thënë se populli i Kosovës do të jetë gjithmonë mirënjohës për përkrahjen që ka marrë në kohë lufte.

Lexoni postimin e plotë:

Kosova është burim i paqes dhe stabilitetit në tërë rajonin.

Kështu po na vlerëson edhe bota dhe dëshmi për këtë është edhe çmimi “Premio Bonifacio”, të cilin e pranova sot nga Akademia Papnore “Accademia Bonifaciana” në Anagni të Italisë.

Populli i Kosovës do të jetë përherë mirënjohës për përkrahjen që ka marrë në kohë lufte dhe për ndërtimin e paqes në vend. HTH

.

Comments
To Top