Lajme

Testi PISA, Kosova pret rezultate më të mira se në 2015-tën


Publikuar më:


Kosova ka marrë pjesë në takimin e Bordit Drejtues të Programit për Vlerësimin Ndërkombëtar të Nxënësve (PISA).

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, këshilltari i ministrit të arsimit, Valmir Gashi, raporton lajmi.net.

Ai ka thënë se Kosova pritet të renditet shumë më mirë se në testin PISA 2015.

Ky është postimi i plotë i tij:

Momente nga takimi i Bordit Drejtues te Programit per Vleresimin Nderkombetar te Nxenesve (PISA), qe per disa dite u mbajt ne qytetin e bukur Adelaide, ne jug te Australise.

Fale perkushtimit te ministrit Bytyqi, angazhimit te MAShT, komunave dhe vet shkollave, Kosova pritet te renditet shume me mire se sa ne PISA 2015. 


To Top