Lajme

Tërmeti e dridh edhe një qytet tjetër të Maqedonisë (Foto)


Publikuar më:


Tërmeti ishte në një thellësi prej 2 km, dhe epiqendra ishte afër Arhangelos, 20 km në perëndim të Gjevgjelisë, transmeton TetovaSot.

Në 48 orët e fundit, kryeqyteti i Maqedonisë u trondit nga dhjetra tërmete, nga të cilat dy ishin më të fuqishëm me intesitet prej 5.3 dhe 4.8 të shkallës Rihter.

Përveç Maqedonisë, tërmete u ndjenë në Bullgari, Greqi dhe Turqia perëndimore po dridhet vazhdimisht për më shumë se një javë./TetovaSot/

2-233

Comments
To Top