Lajme

Tërmet i fuqishëm godet Shqipërinë


Publikuar më:


Një tërmet 6.4 i shkallës Rihter goditi Shqipërinë, në afërsi të Durrësit, në orët e para të mëngjesit të së martës.

Sipas njoftimeve të para, raportohet për një person të vdekur.

Mesnatën e kaluar u shënuan disa tërmete më të vogla në Durrës, të cilat kulmuan me atë të orës 4 të mëngjesit të sotëm, kur mijëra banorë në Durrës e Tiranë dolën masivisht nga banesat.

Tërmeti është ndjerë edhe në Kosovë, Maqedoninë Veriore dhe vendet tjera të rajonit.Klaudja Karabolli@KKarabolli

#earthquake in #Durres
First reported damages! #Albania

1,0264:48 AM – Nov 26, 2019Twitter Ads info and privacy1,120 people are talking about this

To Top