Sport

Teoria e re e rrëzimit të aeroplanit të Chapecoense është e tmerrshme (FOTO)


Publikuar më:


Arsyeja e re që thuhet se mund të ketë qenë shkaktari i rrëzimit të aeroplanit me ekipin brazilian Chapecoense është thjesht e pabesueshme.

Aeroplani me ekipin u rrëzua në Kolumbi duke sjellë 71 viktima përfshirë 19 futbollistë të Chapecoense.

Kurse, mediat braziliane raportojnë se pas njoftimit për mungesën e mjaftueshme të kerozinës në aeroplan, arsyeja që solli rrëzimin mund të ketë qenë edhe për ‘fajin’ e një futbollisti, përcjell “Lajmi.net”.

Një nga futbollistët që nuk ishte së bashku me ekipin për shkak të lëndimit ka bërë të ditur se aeroplani do të vonohet për të mbërritur në destinacion për shkak se një futbollist e kishte harruar një video lojë.

Andaj, mungesa e mjaftueshme e kerozinës solli rrëzimin.

Cino Di Domenik e kishte shkruar mesazhin e fundit në Whatsapp-in e ekipit para nisjes nga Bolivia.

Demerson Costa, portieri që nuk udhëtoi për në Kolumbi, ka bërë të ditur se ai ishte mesazhi i fundit i publikuar në grup.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top