Lajme

Tahiri: Vizita e Biden s’do të ketë ndikim në ratifikimin e demarkacionit


Publikuar më:


Politologu Ramush Tahiri ka thënë se vizita e zëvendëspresidentit amerikan Joe Biden në Prishtinë, në fillim të javës së ardhshme, është e një rëndësie të veçantë për shtetin dhe popullin e Kosovës.

Në intervistën për “Epokën e Re”, Tahiri ka thënë se vizita e Biden do të përcjellë porosi për Ballkanin, për stabilitetin rajonal, për përkrahjen e shtetit të Kosovës dhe të proceseve demokratike që po kalon vendi ynë.

Tahiri nuk pret që përmes kësaj vitize Joe Biden të ketë ndonjë ndikim praktik në ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi në Kuvend

Comments
To Top