Lajme

Sveçla: Tensionimi i situatës për Deharin varet nga pushteti


Publikuar më:


Xhelala Sveçla

Sveçla ka thënë se ky pushtet në çdo moment është duke e luftuar Vetëvendosjen, dhe kjo sipas tij, sjell pakënaqësi, mllef dhe zemërim jo vetëm të aktivistëve të VV-së, por edhe të qytetarëve në përgjithësi.

I pyetur se cilat do të jenë veprimet e Vetëvendosjes, ai ka thënë se janë duke e pritur raportin e ekspertëve të pavarur të angazhuar nga familja dhe me pas do të bëjnë publik hapat qe do t’i bëjnë.

.

Comments
To Top