Ferizaj

Sulmohet seksualisht një vajzë në Ferizaj, arrestohet i dyshuari


Publikuar më:


Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Ferizaj, pasi që dyshohet se e ka sulmuar seksualisht një vajzë.

Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se viktima ka kërkuar trajtim mjekësor. I dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

“Ferizaj 3007.2020-16:30. Është raportuar se vi,ktima femër kosovare ka kërkuar trajtim mjekësor pasi që e njëjta dyshohet se është sulmuar seksualisht nga i dyshuari mashkull kosovar. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, thuhet në raport.

To Top