Ferizaj

Sot hapet segmenti i ri i Autostradës “Arbën Xhaferi”


Publikuar më:


Në këtë përurim të pranishëm do të jenë Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi, kryeministri i Qeverisë së Kosovës Isa Mustafa, kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli dhe zyrtarë të tjerë qveritarë e komunalë.

Ceremonia do të mbahet në Babush.

Autostrada “Arbën Xhaferi” është njëri nga projektet strategjike rrugore të Kosoëvs, e cila e lidh Kosovën me Maqedoninë.

.

Comments
To Top