Lajme

Sonte qielli ndriçohet nga superhëna, kështu duket në Kosovë!


Publikuar më:


Të gjithë adhuruesit e gjithësisë sonte kanë një pamje fantastike para vetes.

Superhëna e rrallë tashmë është shfaqur. Hëna e sotme parashihet të jetë më e ndritura në gjithë vitin 2019, transmeton Indeksonline.

Është e dyta nga tre supërhënat që mund t’i shihni këtë vit, pas hënës së gjakut që ishte më 21 janar dhe që i paraprinë edhe një superhëne tjetër më 21 mars.

Fotografi Arben Llapashtica ka realizuar një fotografi mahnitëse të hënës sonte, e që sigurisht mund t’ua kënaqë sytë./Indeksonline/

To Top