Lajme

Skënder Hyseni ‘tradhtohet’ nga Robert Kalinak (VIDEO)


Publikuar më:


a650c0ca-a429-4b53-b771-ae905b980635_mw800

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni paralajmëroi se të martën do të jetë në Bratislavë.

Me ftesë të Robert Kalinak, zëvendëskryeministër dhe ministër i Punëve të Brendshme të Sllovakisë, aktualisht Kryesues i Këshillit të Bashkimit Evropian, ai është dashur që të marrë pjesë në Konferencën e tretë Ministrore të Procesit të Pragës rreth krizës me imigrantë.

Por, nga vet nikoqiri wshtw tradhtuar ministri Hyseni. Sllovakia ka refuzuar që Kosova të përfaqësohet në përputhje me marrëveshjen e Brukselit, sipas të cilës përfaqësuesit e Kosovës, në takime rajonale përfaqësohen me fusnotë. /Tribuna Channel/

Kronikën mund ta ndiqni në VIDEO:

https://youtu.be/HU4-XPo6X2g

The post Skënder Hyseni ‘tradhtohet’ nga Robert Kalinak (VIDEO) appeared first on GazetaBlic.

Comments
To Top