Lajme

Skandal në Tiranë, mishi i derrit e stomakët e pulave shiten për mish viçi


Publikuar më:


Emisioni investigativ “Fiks Fare” ka zbuluar se si tregtarët mashtrojnë me etiketat ku reklamojnë se qoftet kanë përmbajtje me mish viçi.

Në të vërtetë, nga investigimi rezulton se vendin e mishit të viçit e kanë zënë stomakët e pulave dhe dhjami i derrit.

Në një prej subjekteve private ku kamera e fshehtë e “Fiksit” arriti të depërtonte, pronari i saj tha: “Kam shok Kreshnikun”, që i bie të jetë nëndrejtori i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit.

Comments
To Top