Lajme

Si funksiononte agjentura greke në Shqipëri? (Video)


Publikuar më:


Kush ishte kreu i saj, Vasil Shahini? Cili ishte roli i Jorgji Bollanos dhe agjentëve deputetë në jug të vendit në vitet ‘20? Cilat ishin aksionet e Jani Diamantit dhe Bollanos tjetër?

Ndiqeni të plotë dokumentarin qe sjell dokumente ekskluzive për agjenturën armiqësore të Greqisë. /Top Channel./

.

Comments
To Top