Sport

Si e mashtruan kinezët Milanin?


Publikuar më:


Thuhej se u zgjidhën të gjitha formalitetet, përfshirë çështjet ligjore, drejtimi i skuadrës, dhe investimet që do të bëhen, me të kaluar Milanin në duart e investitorëve kinezë.

Por, sot mediet italiane kanë raportuar se të ashtuquajturit ‘investitorë kinez’, kanë paraqitur garanci të rreme bankare, dhe kjo ka bllokuar kalimin e Milanit në duart e tyre.

Dokumenti që ata i kanë paraqitur Silvio Berlusconit, thuhet të ishte i falsifikuar, dhe se asnjë bankë nuk ka lëshuar asnjë letër që siguron garanci për atë grup, përcjell Lajmi.net.

E gjithë kjo shtyn në dështimin e shitjes së Milanit, i cili duket që edhe këtë sezon do të përballet me probleme të mëdha si financiare, ashtu edhe të suksesit në fushë.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6.

Comments
To Top