Lajme

Shpërthim në Ankara


Publikuar më:


Një shpërthim i madh është dëgjuar në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, pak ditë pas tentimit për grusht shtet.

Sipas një raportimi, në ndërtesën e televizionit shtetëror është dëgjuar një shpërthim i madh, ndërsa kjo është mohuar nga autoritetet turke që kanë deklaruar se Ankaraja është nën kontroll dhe problemi ishte te vetëm një ndërtesë që kishte marr flakë.

Ankaraja dhe Turqia janë në tension pas tentimit për grusht shtet të premten.

Pas këtij tentimi nga ushtria, qeveria turke ka bërë mijëra arrestime dhe ka larguar mijëra persona nga puna.

Comments
To Top