Lajme

Shpërthim i madh në Kinë


Publikuar më:


jingjiang-fire_1461317646-5565949

Një depo që përmban kemikale dhe karburant ka eksploduar në qytetin Jingjiang në lindje të Kinës

Qeveria kineze ka thënë se situata në zonën e provincës Jiangsu është nën kontroll dhe se nuk ka të vdekur, transmeton Gazeta Express.

Megjithatë, disa njerëz në atë zonë raportohet se po vuajnë nga mungesa e frymëmarrjes dhe dhimbjeve të gjoksit, pas shpërthimit të një zjarri të madh, sipas mediave lokale.

Zjarrfikësit mund të shihen duke u munduar fikin zjarrin në fotot e postuara në mediat sociale në Kinë.

Comments
To Top