Lajme

Shpend Ahmeti ia kthen LDK-së: Ndaleni shpifjet!


Publikuar më:


shpendi-780x439

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas akuzave nga Lidhja Demokratike e Kosovës se i pari i Kryeqytetit po e përdhos flamurin e Kosovës, dhe për këtë duhet të jap dorëheqje. Ahmeti përmes një reagimi, ka kërkyar nga LDK që të ndaloj shpifejt.

Shënimi i plotë i Ahmtit:

Shpifjet nuk kanë ndalur. Dje gjatë fjalimit në tubimin përkujtimor të dëshmorëve të Prishtinës kam thënë “dëshmorët kanë dhënë jetën për flamurin kombëtar, jo për të si pëlhurë por si koncept”. As që e kam përmend e as që e kam pas fjalen për flamurin e Kosovës. Ftoj LDK që të ndal shpifjet dhe bllokimin e Prishtinës, dhe shkatërrimin e shtetit të cilin kinse e mbrojnë me flamuj.

Comments
To Top