Lajme

Shkup: Gjashtë policë të lënduar


Publikuar më:


20160414222812572620

Në përleshjet e sotme mes policisë dhe protestuesve pranë selisë së VMRO-DPMNE-së, nga burimet jozyrtare janë plagosur gjashtë policë.

Protesta e sotme filloi para Parlamentit, dhe u përshkallëzua kur demonstruesit filluan të hedhin bomba tymi, vezë dhe gur, përcjell TetovaSot.

Policia i është kundërpërgjigjur protestuesve me shok bomba

Comments
To Top