Lajme

Shënjestër e rëndësisë së veçantë: Vritet ministri i informacionit të ISIS-it!


Publikuar më:


Ai u vra në një sulm ajror të kryer më 7 shtator, thuhet në deklaratë, sipas Reuters, transmeton lajmi.net.

Zëdhënësi i Pentagonit, Peter Cook, ka thënë se sulmi ishte kryer në Rake pranë Sirisë, dhe se objektivi i tij ishte, Vail Adil Salman Hasan al Fayyad, i cili ishte ministër i informacionit në ISIS. /Lajmi.net/

 

Comments
To Top