Lajme

Sfarqa: Koalicioni PDK-LDK-AAK i mundshëm (VIDEO)


Publikuar më:


muharrem-svarqa

Kryetari i Komunës së Ferizajt ka deklaruar në emisionin “Euro Tribuna” në Tribuna Channel, se përfshirjen e AAK-së, në qeverisjen qendrore nuk e sheh të pamundur. Madje ka thënë se kjo mund të krijoj edhe stabilitet më të madh politikë.

E, sa i përket koalicionit LDK-AAK, në Komunën e Ferizajt, Sfarqa ka thënë se asgjë nuk varet nga ajo se në qeverisjen qendrore AAK-ja është kundërshtare e madhe e qeverisjes.

Sfarqa, ka folur edhe për raportet me Partinë Demokratike të Kosovës dhe kritikat që po i bëhen, duke thënë se shpesh herë opozita e në këtë rast siç është PDK-ja, nuk po mund të pajtohet me rezultatin e zgjedhjeve dhe mendojnë se duhet të sulmohet pushteti me të gjitha mjetet.

Lajmin e plotë mund ta ndiqni në video:

Comments
To Top