Ferizaj

Sfarqa “godet” Vjosa Osmanin: Askush nuk mund të krijojë identitete të dyfishta me simbolet e LDK-së


Publikuar më:


Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Muharrem Sfarqa përmes një deklarate dhënë në emisionin “Frontal”, në T7, ka thënë se askush nuk mund të krijojë identitete të dyfishta mbi simbolet e LDK-së.

Kjo deklaratë e Sfarqës ka ardhur pas rikthimit të flamurit dardan në Presidencë, nga ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani.

“Jam e interesuar që simbolet të mbrohen me ligj dhe të përdoren ashtu,. Si metodë popullsite nuk besoj që duhet të përdoren. Askush nuk mund të krijoj identitete të dyfishta në emër të LDK-së, të simboleve të saj dhe të ish-presidentit Rugova. Ato janë simbole të identitetit të shtetit por edhe të partisë”, ka thënë Svarqa.

To Top