Lajme

Serbia i drejtohet OKB-së për Trepçën (Video)


Publikuar më:


Kjo për arsye se Qeveria Serbe konsideron se Kosova i ka konfiskuar pasurinë Serbisë dhe ka shkelur rezolutën 1244 më të cilës sipas tyre sigurohet paqja dhe stabiliteti në rajon.

Drejtori i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq i ka bërë të ditura të gjitha këto gjatë një konference për media, ku ka shtuar se  vendimi  për Trepçën nga autoritetet kosovare është një përpjekje për të përfunduar spastrimin etnik të serbëve nga Kosova.

.

Comments
To Top