Lajme

Serbia hap kapitujt për anëtarësim në BE të hënën


Publikuar më:


Serbia do të hap dy kapituj të rijnë në besimet për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Mediat serbe shkruajnë se të hënën, me 10 dhjetor, në Bruksel do të hapet këta kapituj në Konferencën Ndërqeveritare të BE-së dhe Serbisë.

Këta kapituj kanë të bëjë me anëtarësimin e Serbisë në BE dhe harmonizimin e legjislacionit të Serbisë./Indeksonline/

To Top