Sport

Rrëzimi i aeroplanit, Dëshmitari: Ja fjalët e para të mbrojtësit që po lufton për jetë


Publikuar më:


Campuzano që është edhe dëshmitar okular i kësaj ngjarje, ka rrëfyer për mediet në Kolumbi momentin e tmerrshëm kur ka gjetur të gjallë njërin nga të mbijetuarit, Alan Ruschel, mbrojtësin 27 vjeçar, shkruan ‘Infobae’, përcjell lajmi.net.

“Familja ime, miqtë e mi… ku janë?”, ishin fjalët e para të Ruschel, zbulon dëshmitari, që deklaron se ka përvojë 16 vjeçare si zjarrfikës, dhe ishte përgatitur për situatë ekstreme, por kjo kaloi të gjitha.

“Ne vetëm pamë që është rrëzuar një aeroplan, ne imagjinuam më të keqen”, shton ai.

Gjendja e Alan Ruschel vazhdon të mbetet kritike, dhe mjekët po bëjnë të pamundurën për ta mbajtur në jetë.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top