Lajme

Rikthehet armëpushimi në Aleppo


Publikuar më:


Alepo, Siri

Përfaqësuesit e rebelëve thanë se marrëveshja do të fillojë të zbatohet nga nesër në mëngjes, raporton AP.

Sipas zëdhënësit të një grupi rebel, Ahrar Sham Ahmed Karazhija, grupi i parë i të plagosurve dhe civilë, do të fillojë të largohet nesër në mëngjes.

Marrëveshjen për armëpushim në Aleppo, për evakuimin e civilëve dhe rebelëve, e kanë arritur Rusia dhe Turqia.

Ndryshe, që nga hyrja e ushtrisë qeveritare në Aleppo aty po kryhen vrasje masive, ndërsa nga pamjet filmike duket që qyteti është rrënuar i tëri.

.

Comments
To Top