Ferizaj

Reagimi i ashpër i Labinot Tahirit për arrestimin e Haradinajt


Publikuar më:


Këngëtari Labinot Tahiri ka reaguar pas arrestimit të kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në pjesën franceze të aeroportit ndërkombëtar Basel-Mulhouse.

Tahiri, ndër të tjera, ka shkruar se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë e drejtë dhe sipas këngëtarit, Ramush Haradinaj gjatë luftës e edhe pas saj me dorëzimin e pozitës së Kryeministrit, i ka treguar botës sa e pastër ka qenë lufta e UÇK’së

Ky është shkrimi i plotë i Labinot Tahirit:

“Tradhetiaa e botës ndaj heronjeve tanë nuk ka të ndalur!

Deri kurë o populli ynë të arrestohen ata që dhanë gjithqka për këtë atdhe!

O Ramush TRIMI, e pastrove luftën e UÇK-s, e dorzove edhe Kryeministrinë vetëm për ti treguar Botës se edhe pasardhsit tuaj te vriten e të arrestohen, ne kemi berë luften e drejtë dhe gjithnje do të jemi tê tillë.

Kjo është Evropaa për të cilën është munduar të ua hup primatin atyre të vdekurve e të gjallëve që bënë pêr ketë vend e për këtë atdhe!

Hala ua plotsojnë qefet Serbisë…..

Nese nuk lirohet RAMUSH HARADINAJ, kush do që organizon Protesta do ta thras popullatën që të dalim në protesta sikurse nē rastin e Jabllonovicit.

Çka do qe eshte e demshmee për vendin te ngrihemiiiii ne këmbë se duan të na poshtrojnë të gjithve permes aleatëve të tyre Serbia.

Me vjen keq për kêtê qo po iu ndodh veteranëve.

Mjerë Shteti ynë”

Comments

Shfrytëzimi i materialeve të ferizajpress.com nga ndonjë website ose medium tjetër, pa e cekur burimin e materialit, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar.

Redaksia| Tel: +383 44 733 733
E-mail: redaksia@ferizajpress.com

Marketing| Tel: +383 49 806 106
E-mail: marketing@ferizajpress.com

Facebook

To Top