Ferizaj

Rasti i Marigona Osmanit, avokati: Prokuroria ka marrë kamerat, si reagonin fqinjët nga zhurmat (VIDEO)


Publikuar më:


Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e Marigona Osmanit, 18-vjeçares nga Ferizaj e cila u la pa she nja jete në hyrje të spit alit nga bashkëjetuesi i saj dhe një person tjetër pasi e kishin dhu nuar për dy ditë me radhë.

Avokati i familjes së të ndj erës, Gazmend Rexhepi zbuloi në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit” se pro kuroria po heton dy personat nëse kanë apo jo lidhje të dy me dhu nën, apo vetëm bashkëshorti Dardan Krivaqa.

Gazetarja Bora Shahini ka zbuluar bisedën që ka bërë me babanë e Marigonës, duke u shprehur se dyshja ishin njohur përmes rrjeteve sociale. Sipas babait, më vonë, ata kanë kuptuar se Krivaqa ka qenë pre cedent i 133 vep rave pe nale.

Gazetarja ka theksuar se babai ka deklaruar se 18-vjeçarja kër cën ohej dhe kur shkonte në shtëpi i pyeste vazhdimisht nëse janë mirë apo i kishte ndo dhur diçka.

“Vajza e tij ka qenë e kër cën uar prej kohësh. Marigona e ka njohur Dardanin në rrjetet sociale.      Më pas, pasi i thotë babait,  gjëja e parë  që  bëhet është prezantimi.  Ai  e  pranoi se  Dardani  ishte  pre cedent i 133 veprave pe nale. Kur e marrin vesh familjarët i thonë të largohet. ‘Por vajza vazhdimisht kur vinte në shtëpi na thoshte a jeni mirë, a ju ka ndodhur gjë, ishte e shqe tësuar’, është shprehur babai. Më thoshte vazhdimisht se vajza ka qenë e kër cënuar. Nga komshinjtë kanë dëgjuar ulë rima, zhurmë nga dhu na që i ushtrohej Marigonës”, tha Shahini, shkruan ABCNews.al

To Top