Sport

Ranieri: Ja çfarë i kam thënë Vardyt në pushimin mes pjesëve


Publikuar më:


vardy-ranieri-650x358

Claudio Ranieri i ka zbuluar fjalët të cilat bënë që Jamie Vardy të shënojë dy herë në pjesën e dytë ndaj Sunderlandit, për t’Ia dhuruar tri pikë Leicesterit.

Claudio Ranieri i është lutur Jamie Vardyt që të shënojë gol ndaj Sunderlandit, në pushimin mes pjesës së parë dhe të dytë.

“I kam thënë Jamiet në pushimin mes pjesëve, kam nevojë për ty, bashkëlojtarëve ju nevojitesh gjithashtu për ta shënuar një gol, dhe kjo ishte pikërisht ajo çka ai bëri”, deklaroi italiani, përrcjell Lajmi.net nga Telegraph.

Vardy ka realizuar 21 gola deri më tani në Premierligë këtë edicion, një më pak se Kane i Tottenham që është golashënuesi më i mirë.

– See more at: http://lajmi.net/ranieri-ja-cfare-kam-thene-vardyt-ne-pushimin-mes-pjeseve/#sthash.9C4JsdYk.dpuf

Comments
To Top