Lajme

Rama: Prishtina problem i madh mes Tiranës e Beogradit


Publikuar më:


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se marrëdhëniet në mes Serbisë dhe Shqipërisë janë të mira, mirëpo ka theksuar se problemi më i madh në mes Beogradit e Tiranës, është statusi i Kosovës.

Në një intervistë për “News Evening”, Rama ka thënë se Serbia e Kosova kanë arritur të krijojnë marrëdhënie më të mira se sa që kishin, të cilat ka thënë ai, janë arritur në sajë të udhëheqjes së Aleksandar Vuçiqit dhe në anën tjetër Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa, duhet vlerësuar shumë që e aktivizuan dialogun në mes Prishtinës dhe Beogradit, transmeton Klan Kosova.

Comments
To Top