Lajme

Qindra goditje tjera të tërmetit në Japoni


Publikuar më:


japan-780x439

Qindra dridhje tjera kanë ndodhur në jug të Japonisë pas tërmetit të madh me magnitudë 6.4 që goditi vendin të enjten e kaluar.

Tronditjet e tërmetit ishin aq të forta sa kanë shkaktuar dridhjen e ndërtesave të larta.

Numri i përgjithshëm i të vdekurve nga tërmeti në Japoni është më shumë se 40, tetë persona mbeten të zhdukur dhe 1 mijë janë plagosur, raporton Reuters.

Mbi 30 mijë ekipe të shpëtimit janë duke gërmuar nën baltën e shtëpive të dëmtuara.

Comments
To Top