Lajme

“Qeveri mos na largoni nga puna”


Publikuar më:


unnamed (2)

Punëtorët e KEDS-it kanë filluar protestën para Qeverisë së Kosovës, ku po kërkojnë nga kjo e fundit që të zbatojë marrëveshjen e përgjithshme kolektive.

Ata po këkrojnë të ndalet presioni ndaj punëtorëve dhe vazhdimin e mbikëqyrjes së kontratës testuese të privatizimit të KEDS-it për t’i ruajtur të gjitha vendet e punës./KP

Comments
To Top